ÚvodBěžecká diagnostika na tlakové desce

Běžecká diagnostika na tlakové desce

Běžecká diagnostika na tlakové desce

K čemu slouží?

Účelem diagnostiky na tlakové desce je zjistit, jak vypadá tvar klenby Vaší nohy a která místa na Vašem chodidle jsou zatěžována více než jiná. Rozdílné tvary klenby mají i rozdílné vlastnosti a při zatížení Vás proto vystavují odlišným rizikům možného úrazu. Zatímco chodidlo s vysokou klenbou zanechává úzký nebo dokonce přerušený otisk ve střední části, je schopno méně pohlcovat nárazy a vyžaduje proto vyšší míru tlumení v podrážce, ploché chodidlo je náchylné ke zraněním z přepětí a obvykle vykazuje nadměrnou míru pronace. Naši odborní konzultanti Vám po diagnostice na tlakové desce ochotně vysvětlí, jaká úskalí jsou spojena s konkrétním typem Vašim klenby a doporučí Vám vhodné modely bot nebo běžeckých vložek.

Jak probíhá?

Diagnostika na tlakové desce je velmi jednoduchá. Postavíte se bosí na speciální desku, která je vybavena několika tisíci senzory. Tyto senzory postupně snímají gravitační sílu, jež působí Vaše chodidla, a posílají data do počítače. Program poté vytvoří podrobnou mapu Vašeho došlapu i s přesnými výpočty o síle, s jakou přenášíte energii v důležitých místech Vašich chodidel. Z digitálního obrazu Vašeho došlapu je rovněž zřejmá i stavba Vaší klenby, a proto je ideálním doplňkem diagnostiky na běžeckém pásu.

Běžecká diagnostika na tlakové desce Vyhodnocení běžecké diagnostiky
Vyhodnocení běžecké diagnostiky Výběr nejlepší běžecké boty

Jak se připravit?

Diagnostiku pomocí tlakové desky zvládne naprosto každý, kdo se nebojí sundat si ponožky a zůstat deset vteřin klidně stát na jednom místě. Můžete se těšit na zajímavý obrázek a hlavně na důležité informace, které Vám přinese počítač společně s komentářem našeho profesionálního konzultanta.

Vzorová analýza - ukázka (PDF)

Ukázka programu na diagnostiku došlapu

Běžecká diagnostika došlapu